funstercbanner 2012

Funšterc pričaral vzdušje naše mladosti

V soboto, 15. septembra se je v Hrastniku odvil drugi Funšterc, festival zasavske kulinarike. Na prireditvi je sodelovalo 17 ekip iz celotnega Zasavja. Najboljši funšterc, tako po izboru občinstva kot tudi po izboru strokovne komisije, je pripravila ekipa Funšterc Boben – Čeče Team. Najboljši krumpantoč (tradicionalna zasavska jed) pa je pripravila ekipa Društva invalidov Hrastnik. Ekipe so se na prireditev pripravile z izvirnimi dekoracijami stojnic, ki so pričarale pristno vzdušje tradicionalne zasavske kulinarike. Inovativnost pri pripravi pa navdušila preko 800 obiskovalcev prireditve. Zbrane so zabavali Rudarska godba Hrastnik, harmonikarski trio Mi 4-je ter perkmandlc (rudniški škrat), ki je delil vkusne dobrote. Organizator – Društvo Rast tako z veseljem kuje načrte za prijetno druženje vseh ekip in obiskovalcev za že 3. Funšterc!